10 نکته ضروری در ایجاد طرح چاپی

ایجاد طرح چاپی

اگرچه ممکن است دانستن شغل یک طراح گرافیک خاص دشوار باشد، اما همیشه به استفاده از نرم افزارهای تخصصی و اصول طراحی برای ساختن یک اثر هنری، لوگو یا محتوای دیجیتال ختم نمی شود.

خیلی بیشتر از این در آن وجود دارد. اگرچه تمرکز دائمی بر روی کار دیجیتالی یک طراح گرافیک وجود دارد، رسانه های چاپی نیز به همان اندازه مهم هستند که به درستی انجام شوند. با توجه به آزادی رسانه های دیجیتال، ممکن است تصور شود که طراحی چاپی بی ربط در حال رشد است – اما اینطور نیست.

طراحی چاپ هنوز بخش مهمی از زمینه طراحی ارتباطات است. به این ترتیب، طراحان گرافیک جدید باید مهارت های چاپی خوبی داشته باشند تا بتوانند در این زمینه به بازار عرضه شوند.

 

طراحی چاپ

طراحی چاپ چیست؟

طراحی چاپ شاخه ای از صنعت طراحی گرافیک است که بر مواد چاپی تمرکز دارد. این شامل مجلات، جلد کتاب، بسته بندی، کارت ویزیت، بروشور، بروشور و هر چیزی است که به یک محصول چاپی ملموس ختم می شود.

قبل از شروع یک پروژه، مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم را دارید.

آیا از یک الگو کار می کنید یا طرح را از صفر ایجاد می کنید؟ آیا دستورالعمل های برند وجود دارد که باید رعایت کنید؟ آیا تصاویر ارائه شده برای چاپ بهینه هستند؟ آیا محدودیت رنگی وجود دارد؟ اندازه صفحه را دو بار و سه بار بررسی کنید و بپرسید که نتایج نهایی چقدر خواهد بود.

چندین جنبه کلیدی اساسی وجود دارد که هنگام طراحی برای چاپ باید در نظر داشت. ایجاد فایل برای چاپ تنظیمات خاص خود را دارد که اگر به درستی انجام نشود عواقب وحشتناکی به همراه خواهد داشت و باعث اتلاف وقت و هزینه می شود.

اصول اولیه این است که مطمئن شوید همه فایل های چاپی دارای فرمت CMYK هستند و روی 300 DPI تنظیم شده اند. به همان اندازه مهم است که برای اطمینان از پرینت بی نقص، استفاده از خطوط و حاشیه های مناسب.

زبان رنگ ها

اگر کسب و کار شما از بازاریابی چاپی – بروشور، کارت پستال، کتابچه، کاتالوگ – برای تبلیغ کالاها و خدمات خود استفاده می کند، باید بدانید که چیدمان این قطعات برای چاپ چگونه با طراحی بازاریابی دیجیتال متفاوت است.

داشتن دانش اولیه در زمینه طراحی چاپ از چند جهت برای شما سودمند خواهد بود. ابتدا، می‌دانید که یک طراح گرافیک برای ایجاد بهترین موارد چاپی به چه چیزی از شما نیاز دارد و چرا به آنها نیاز دارد. و دوم، بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا یک طراح گرافیک مهارت های مناسبی برای انجام یک کار خوب برای شما دارد یا خیر.

تفاوت های عمده ای بین طراحی گرافیک چاپی و دیجیتال وجود دارد و به دلیل تغییر به سمت بازاریابی آنلاین، همه طراحان گرافیک در هر دو مهارت ندارند.

اصول مشابه هستند. رویکردها متفاوت است!

اصول چاپ و طراحی وب تقریباً یکسان است، اما راه رسیدن به آنجا متفاوت است. اگرچه بسیاری از تفاوت‌ها فنی هستند و برای کاربر نهایی قابل مشاهده نیستند، اما یک طراح گرافیک که جزئیات طراحی برای چاپ را درک نمی‌کند، می‌تواند مشکلات زیادی را برای محصول نهایی ایجاد کند.

در اینجا فقط چند مورد از راه هایی وجود دارد که یک پروژه چاپی در صورتی که به درستی طراحی نشده باشد، اشتباه می کند:

استفاده از عکس‌های با وضوح پایین می‌تواند به این معنی باشد که عکس‌های رنگی که هنگام ایجاد قطعه توسط طراح گرافیک روی صفحه کامپیوتر عالی به نظر می‌رسند، در صفحه چاپ شده دانه‌دار و مبهم خواهند بود.
اگر طراح – و کارمندان شما – یک مدرک نهایی را به طور کامل بررسی نکنند، یک خطای بزرگ که نیاز به چاپ مجدد دارد ممکن است از بین برود.
به عبارت دیگر، زمانی که یک طراح گرافیک در طراحی چاپ یا کار با چاپگرها سرعت لازم را نداشته باشد، کمبود دانش آنها می تواند از نظر زمان، هزینه و کیفیت بازاریابی چاپی شما هزینه بر باشد.

اصول طراحی و چاپ

قبل از انتخاب یک طراح گرافیک برای پروژه های چاپی خود، خوب است آنها را بررسی کنید. در اینجا چند راه برای انجام آن وجود دارد:

بپرسید چقدر از کار آنها برای پروژه های چاپی است و چه مدت برای چاپ طراحی کرده اند.
از مشتریان فعلی یا قبلی در مورد کار طراح و اینکه آیا اشکالاتی در تولید وجود داشته است، بپرسید. از چاپگرهایی که با یک طراح کار کرده اند در مورد کار طراح بپرسید.

آیا آنها با فایل هایی که یک طراح برای آنها ارسال کرده مشکل داشته اند؟ آیا اصلاحاتی لازم بود؟ آیا مشکلات طراحی از طریق چاپ مجدد مورد نیاز از بین رفته است؟

در اینجا برخی از مواردی است که باید هنگام کار با یک طراح گرافیک در پروژه های بازاریابی چاپی خود بدانید.

1. عکاسی با وضوح بالا مورد نیاز است

عکاسی دیجیتال و بهبود دوربین های گوشی های هوشمند این امکان را برای عکاسان غیرحرفه ای فراهم کرده است تا عکس های نسبتا خوبی بگیرند. بسته به پروژه چاپی خود، ممکن است بخواهید از برخی از این تصاویر استفاده کنید.

با این حال، در حالی که کیفیت این عکس‌ها برای استفاده در وب خوب است، اغلب برای چاپ به خوبی تکثیر نمی‌شوند، جایی که عکاسی با وضوح بالا بهترین عملکرد را دارد.

هنگامی که عکس ها با وضوح پایین، به عنوان مثال، 72 dpi (نقطه در اینچ) گرفته می شوند، نقاط جوهر کمتری دارند به طوری که وقتی بزرگ یا چاپ می شوند، مبهم و تار می شوند. برای مقاصد چاپی، عکس ها باید حداقل 300 نقطه در اینچ و اگر بخواهند در فرمت بزرگ استفاده شوند، بیشتر باشد.

مشتریان اغلب عکس‌ها را با وضوح پایین ارائه می‌کنند، زیرا نمی‌دانند چگونه می‌تواند پروژه‌شان را خراب کند.

اگر تصویری از وب‌سایت خود یا از تلفن خود برای طراح ارسال کرده‌اید، باید با شما تماس بگیرند و به شما اطلاع دهند که تا زمانی که یک نسخه با وضوح بالا از تصویر در جایی وجود نداشته باشد، نمی‌توانند از آن استفاده کنند. در قطعه چاپ شده شما

برای قطعات بازاریابی که در آن عکس ها برای پیام و طراحی ضروری هستند، خوب است که روی تصاویر با وضوح بالا سرمایه گذاری کنید.

2. در طراحی گرافیک، چه چیزی چیز خوبی است.

همانطور که طراحان طرح‌بندی‌ها را با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری کامپیوتری طراحی می‌کنند، فضای خالی اطراف علامت‌های طراحی در بالا و کناره‌های صفحه را در بر می‌گیرند که به چاپگر نشان می‌دهد کجا صفحه را برش دهد.

میزان حاشیه مورد نیاز می تواند از چاپگری به چاپگر دیگر متفاوت باشد، بنابراین طراح گرافیک شما باید اطلاعات کافی برای پرسیدن سؤالات داشته باشد و تصور نکند که حاشیه ای که با یک چاپگر استفاده کرده است با چاپگر دیگری کار می کند.

یکی دیگر از مسائل قالب بندی که طراحان چاپ ماهر آن را درک می کنند این است که چگونه صفحات را طراحی کنند تا ضایعات کاغذ را به حداقل برسانند.

 

3.  کامپیوترها به یک زبان رنگارنگ صحبت می کنند.

وقتی صحبت از رنگ‌ها می‌شود، یک مانع زبانی بین رایانه‌ها و فرآیند چاپ وجود دارد. کامپیوترها با RGB صحبت می کنند. چاپگرها در CMYK در حالی که RGB برای صفحه کامپیوتر صحیح است، CMYK برای چاپ مورد نیاز است زیرا فرآیندی است که رنگ های غنی تر و عمیق تری را در صفحه ایجاد می کند.

گرافیست شما باید بررسی کند تا مطمئن شود همه تصاویر به CMYK تبدیل شده اند. به طور معمول، چاپگرها فایل‌ها را بررسی می‌کنند و هر چیزی را که شامل تصاویر RGB باشد، بازپس می‌گیرند

 

3 عامل بر کیفیت چاپ تأثیر می گذارد (معمولاً نادیده می گیرید)

دستگاه چاپ بسیار گران و پیچیده است، به خصوص نازل، چاپ مستقیم به منابع، در معرض کار در خارج. اگر محیط کار ضعیف و گرد و غبار باشد، نازل کوچک بسیار آسان است که توسط گرد و غبار مسدود شود. اگر دمای داخلی بیش از حد بالا باشد، قطعات مکانیکی و نازل های چاپگر به راحتی خورده می شوند.

اگر دمای محیط خیلی سریع تغییر کند، انبساط حرارتی قطعات پلاستیکی می تواند باعث سایش و پارگی مکانیکی بیش از حد شود. تغییر در اندازه دیافراگم نازل نیز بر کیفیت چاپ جوهر تأثیر می گذارد.

به طور خلاصه، مشکلات کیفیت چاپ را می توان تقریباً به سه دسته دسته بندی کرد:

1، دستگاه چاپ باعث مشکل شد.

در حال حاضر دو سطح از تمایز کیفیت در بازار وجود دارد. فشار هزینه و رقابت منجر به بی ثباتی برخی از کیفیت چاپگرهای جوهرافشان می شود و طبیعتاً بر کیفیت چاپ تجهیزات تأثیر می گذارد.

2، کیفیت مواد چاپ.

مواد چاپی شامل رسانه و جوهر است. مواد چاپی طیف وسیعی از کاربردها، جلوه ها و قیمت ها نیز متفاوت است. مواد چاپ ضعیف نه تنها بر کیفیت چاپ تأثیر می گذارد، حتی در موارد شدید منجر به آسیب به تجهیزات چاپ و نازل می شود.

درست است که منابع گران قیمت تضمین کیفیت، اما آن بخش از اثر جوهر افشان پیشرفته، واقعا ارزش پولی را دارد که بیشتر خرج شود؟ حمایت از مناسب ترین، مناسب ترین بهترین است.

3، کارکنان چاپ مهارت های عامل

مهارت های عملیاتی، چه در چاپ رنگی پیش دبستانی و چه در قسمت آخر معامله، می تواند بر نتیجه نهایی چاپ تأثیر بگذارد. در رایانه پایانه سیستم چاپ، اپراتور نقشه باید اثر رنگ نهایی را با توجه به عملکرد فعلی دستگاه، مواد چاپی مورد استفاده برای تصحیح رایانه و تصحیح رنگ تعیین کند.

فقط کارکنان ماهر می توانند رنگ های غنی تر را در طیف محدودی از رنگ ها بیاورند و مقادیر رنگ دقیق تری را بازیابی کنند.

کلیه پروژه های طراحی و چاپ خود را با خیالی آسوده به کاجستان خیال بسپارید!