انواع چاپ | آشنایی با رایج ترین روش های چاپ

رایج ترین روش های چاپ

بسیاری از مردم با اصطلاحاتی مانند چاپ دیجیتال، چاپ صفحه، چاپ لیزری و غیره آشنا هستند. اما آیا واقعاً مفاهیم واقعی آنها را می دانند؟

ما ممکن است برای چاپ ساده ترین نیازهای خود بر روی کاغذ  از پرینترهای لیزری موجود در دفتر کار  یا منزلمان  استفاده کنیم، اما برای انجام کلیه امور بازاریابی  همانند چاپ انواع بروشور، کتابچه، لوازم التحریر ، سر رسید تقویم و … باید از یکی شرکت های چاپ حرفه ای کمک بگیریم.

وقتی صحبت از فرآیندهای چاپ حرفه ای می شود، سه نوع اصلی از چاپ وجود دارد:

  • چاپ افست
  • چاپ دیجیتال
  • چاپ صفحه نمایش

چاپ افست

حال می خواهیم بدانیم تفاوت در این سه نوع چاپ در چیست؟

آشنایی با فرآیند چاپ افست

در چاپ افست یا همان لیتو، تصویر (اثر هنری شما) به صفحات فلزی و سپس از صفحات به یک پتوی پلاستیکی شکلی انتقال داده می شود. سپس پتوهای مرکب شده تصویر را بر  روی کاغذ منتقل می کنند. این فرآیند افست نامیده می شود زیرا جوهر ابتدا از بشقاب به پتو منتقل داده شده ومستقیماً بر روی کاغذ درج نگردیده است.

این نوع چاپ به دلیل زمانبر بودن و هزینه‌های مورد نیاز برای تنظیم صفحات و همچنین استفاده از جوهر قبل از چاپ واقعی، برای تعداد سفارش های  کمتر مقرون به صرفه نیست و معمولاً فقط زمانی استفاده می‌شود که حجم بسیار زیادی از سفارش مورد نیاز باشد.

انواع چاپ

آشنایی با فرآیند چاپ دیجیتال

در این نوع چاپ پرس های دیجیتال به جای جوهرهای سنتی از تونر پودری استفاده می کنند و با فرآیند چاپ ورقه ای، آثار هنری شما مستقیماً از فایلی که جهت چاپ ارسال نموده اید به چاپ خواهد رسید.

در چاپ دیجیتال  دستگاه های چاپ دیجیتال اولیه نمی توانستند با کیفیت تولید شده توسط چاپ تمام رنگی رقابت کنند. با این حال، پیشرفت های تکنولوژیکی عظیم در چند دهه اخیر منجر به چاپ دیجیتالی شده است که تشخیص آن از لیتو غیرممکن است.

 از آنجایی که هزینه راه اندازی یا حداقل مقدار وجود ندارد، چاپ دیجیتال برای مقادیر کمتر  و زمانی که به چاپ جهت بازاریابی سفارشی و کوچک  یا شخصی نیاز دارید، عالی و قابل استفاده است.

 

فرآیند چاپ روی صفحه چیست؟

همانطور که می دانید از اوایل قرن بیستم چاپ اسکرین وجود داشته است و جهت استفاده آن و چاپ بر روی انواع اشیاء از جمله: پارچه، چوب، شیشه، تابلو و غیره استفاده می گردید.

 فرآیند چاپ در این نوع از چاپ شامل فشار دادن جوهر از طریق سوراخ های مش روی مواد انتهایی است.

چاپ با حجم بالا

چاپ با حجم بالا چیست؟

چاپ حجم بالا به چاپ های بزرگ با مقادیر ده ها یا حتی صدها هزار اشاره دارد. با دریافت این مقادیر، قیمت هر نسخه چاپ شده کاهش خواهد یافت.

به روشی آسان چاپ عالی دریافت کنید

چاپ کار و تخصص ماست به همین دلیل است که کاجستان خیال  را راه اندازی کرده ایم که ارائه دهنده خدمات چاپ حرفه ای به طور خاص برای مشتریان تجاری می باشد.

 ما می دانیم که زمان، مهلت ها و بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است پس با رعایت موارد مذکور شما را در روند طراحی و چاپ سفارشاتتان همراهی می کنیم .

وب سایت ما بسیار کاربرپسند است، بنابراین می توانید به راحتی چاپ مورد نیاز خود را از طریق سایت سفارش دهید تا در زمان و مکان مورد نیاز شما تحویل شما گردد.

با کیفیت چاپ حرفه ای ما دوست داریم با شما کار کنیم، بنابراین اگر می خواهید چاپ با کیفیت عالی با قیمت های تجاری عالی را ببینید به آدرس سایت ما به نشانی www.kajestanekhial مراجعه نمایید.

  ما ذهنیت شما را زراحی و پیاده سازی نموده و به مشتریانتان نمایش می دهیم تا بتوانید به کسب و کار خود ادامه دهید.